KUTULU OLARAK SATILAN FİFA 19 SATIŞINDA DÜŞÜŞ

Fifa oyunu, bir futbol simülasyon oyunu olup, futbol severler tarafından saatlerce oynanan ve yeni serisi her seferinde büyük heyecan ve merakla beklenen bir seri oyunudur. 2019 yılı yayınlı olan FİFA 19, önceki serilerine kıyasla yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Bu yıl UEFA  Şampiyonlar Ligi Lisans’ı, FİFA 19’da olacağı resmi olarak açıklandı. Bu sayede FİFA19’da maç atmosferi yoğunluğu ve çekiciliği oldukça zirve yapacak gibi.

FİFA19 Önceki Serilerine Göre Bomba Gibi

FİFA 19, UEFA Şampiyonlar Ligi Lisansı ile rakip olduğu Pes’e çelme taktı. Fifa oyuncuları bu seriyi büyük bir heyecanla beklemekte. Oyunda güncelleme Mayıs ayında oyuncularına ücretsiz olarak dağıtılacak. FİFA 19, PS4,Xbox One, Nintendo switch ve PC için yayınlanacak. Oyunun kapağında Cristiano Ronaldo yer alacak. FİFA 19 da bu yıl Türkçe spiker sürprizi olabilir. Yapılan anketle FİFA’’ hangi stadyumları görmek istersin sorusuna en çok cevap verilen, TT Arena ya da Vodafone Park yer alma ihtimali var. Çünkü bu tarz anketlere genelde önem verilmektedir. Oyun için yayınlanan yeni mod Kick off oldu. Rank sistemi getirilen modda arkadaşlarınıza karşı meydan okuyabileceksiniz. Oyuncu hareketleri tamamen oyuna aktarılmış durumda.

 FiFA 19 Kutu Satışında Düşme

Geçen yıl FİFA 18 kutulu satışına oranla, bu yıl FİFA 19 kutulu satışında %25 düşüş bulunmakta. Bunun sebebi olarak da aslında oyunu direk bilgisayara indirmenin tercih edilmesi. Çünkü oyun severler bu yöntemi daha çabuk ve daha pratik buluyor. Ve oyuna gelen güncellemeler daha rahat bir şekilde yapılmakta bu şekilde. Bu sebeplerden dolayı FİFA 19 kutulu olarak alınması bu yıl düşmüş durumda. Oyuna yönelik takipçiliğin azalması gibi bir durum bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir